Technologia – domy z drewna, ekologiczne

Strona główna » Technologia – domy z bali, ekologiczne

Domy z bali – poznaj je bliżej!

Drewno jest niezwykle wdzięcznym produktem. Pracując z nim, czujemy, że nas rozumie, wie, czego od niego oczekujemy i poddaje się naszym rzemieślniczym rękom. Jednocześnie jednak wiemy, że ten ekologiczny i energooszczędny surowiec ma duszę, „żyje” i tym samym się zmienia. Kiedy wysycha, czasami dochodzi do wystąpienia niewielkich rys i szczelin. To zupełnie naturalne, drewno podlega bowiem pewnym procesom i posiada właściwości anizotropowe. Ponadto domy z bali na przestrzeni lat mogą się również zmieniać, szczególnie jeśli chodzi o kolor drewna. To czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi i unikalnymi, z niepowtarzalnym urokiem osobistym.

Technologia budowy domów ekologicznych

Korzystamy tylko z pełni naturalnych materiałów, które pozostają w swojej pierwotnej formie. Proces technologiczny wytwarzania bali zaczyna się od pozyskania najlepszego surowca, dlatego współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami. Domy z drewna budowane są z belek, które przechodzą długi okres sezonowania, dzięki czemu materiał nabiera lepszych właściwości. Nasze ekologiczne i energooszczędne konstrukcje budujemy z wykorzystaniem tradycyjnej technologii ze świerku bali, półbali i płazów. ICH ŚREDNICA MOŻE MIEĆ NAWET DO 50 CM WYSOKOŚCI PO OBRÓBCE. Układamy je w taki sposób, aby idealnie do siebie pasowały i przylegały, co zapewnia szczelność, a co za tymi idzie niezwykłą energooszczędność konstrukcji. Jesteśmy ludźmi czynu, góralami, architektami, cieślami i fachowcami, którym nieobca jest jednak zaawansowana technologia budowlana.

Ekologiczne domy o wyjątkowych właściwościach energooszczędnych

Drewno cechuje się wyjątkowymi właściwościami termicznymi i samoregulującymi. Oznacza to, że konstrukcje z bali, choć budowane od wieków, mogą śmiało konkurować nawet z najbardziej zaawansowanymi współczesnymi technologiami. Mają one niski współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, że przez ściany i inne powierzchnie, mające bezpośredni kontakt ze środowiskiem zewnętrznym, nie przedostaje się chłód. Ściany z bali mają ponadto zdolność do kumulowania ciepła, które następnie, we właściwym czasie, oddają. Użycie energooszczędnych materiałów znacząco obniży więc koszty eksploatacji. Nasze ekologiczne domy z drewna są przyjazne środowisku i mogą się poszczycić solidną konstrukcją, która przetrwa wiele lat!

Z czego powstają domy ekologiczne?

Korzystamy tylko z pełni naturalnego drewna, które pozostaje w swojej pierwotnej formie. Domy z bali wymagają od nas bardzo starannego wyboru materiału. Współpracujemy z zaufanymi dostawcami, dzięki którym otrzymujemy najlepsze tworzywo prosto z lasu. Drewniane domy budowane są z drewna, które przechodzi przez długi okres sezonowania, dzięki czemu materiał nabiera lepszych właściwości. Konstruujemy domy ze świerku bali, półbali i płazów. ŚRENICA BALI MOŻE MIEĆ NAWET DO 50 CM WYSOKOŚCI PO OBRÓBCE. Bale układamy w taki sposób, aby idealnie do siebie pasowały i przylegały, co zapewnia szczelność konstrukcji. Jesteśmy ludźmi czynu, góralami, architektami, cieślami i fachowcami, dla których najważniejsze jest to by klient otrzymał dokładnie to, czego oczekuje.

Domy z bali o wyjątkowych właściwościach

Drewno cechuje się wyjątkowymi właściwościami termicznymi i samoregulującymi. Oznacza to, że domy z bali mają niski współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, że przez ściany i inne powierzchnie, mające bezpośredni kontakt ze środowiskiem zewnętrznym, nie przedostaje się chłód i nie wydostaje ciepło. Ściany z bali mają zdolność do kumulowania ciepła, które następnie, we właściwym czasie, oddają. Dzięki temu możliwe jest wyraźne obniżenie kosztów eksploatacji domu z uwzględnieniem oszczędności na ogrzewaniu. Nasze domy ekologiczne mają zarówno solidną konstrukcję, jak też drewno wykorzystane do ich budowy jest w odpowiedni sposób przygotowane.

Nasze domy z bali

Szeroka paleta ofertowa

jednorodzinne domy całoroczne z bali, domy letniskowe z bali, budynku usługowe, altany, restauracje, karczmy i hotele

WYSOKA JAKOŚĆ

Wyselekcjonowane drewno, ręcznie okorowane i oczyszczone.

Energooszczędność

Niski współczynnik przenikania ciepła, domy z bali są ciepłe i energooszczędne

Trwała konstrukcja

Skuteczne zabezpieczenie drewna przed zniszczeniami na skutek oddziaływania na niego czynników zewnętrznych. Konstrukcja trwała, solidna i bezpieczna

Piękna forma

Piękna forma, sylwetka, kształt i wykończenie. Drewno jest naturalnie wyjątkowym materiałem, które najlepiej prezentuje się w swoim, niezmienionym przez człowieka charakterze

Doświadczenie, profesjonalizm i pasja – nasze domy z bali to rzemieślnicza praca, precyzyjna i jednocześnie przepełniona pozytywną energią.

Zbudujemy dla Ciebie dom nawet w kilka tygodni!

Skontaktuj się z nami

Dla wszystkich solidne
domy z bali!

Budownictwo w drewnie Karolina Rusnak

+48 507-801-304

budownictwowdrewnierusnak@gmail.com

Adres korespondencyjny

Aleja Niepodległości 153/155 lokal 2u-31
02-555 Warszawa

NIP: 9512476207

REGON: 382281945

Zostaw wiadomość

Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych budową domów z naturalnego drewna. Odpowiemy na wszelkie pytania, przedstawimy szczegóły naszej oferty i umówimy się na spotkanie.

10 + 11 =