Na co zwracać uwagę wybierając wykonawcę domu drewnianego?

Strona główna » Na co zwracać uwagę wybierając wykonawcę domu drewnianego?

Interesują Cię oferty firm budujących pod klucz lub do stanu surowego domy z drewna, pięknych bali? Zanim się zdecydujesz, pamiętaj, że bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Zastanawiasz się nad taką inwestycją, ale nie wiesz, jaką firmę wybrać? Poznaj kilka czynników, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę!

Od jakości drewna po… izolację – co jest ważne w budowie pod klucz domów z bali

Przygotowywane pod klucz domy z drewna są od razu gotowe do zamieszkania – wystarczy wstawić do nich niezbędne wyposażenie. Jednak, aby budynki sprostały oczekiwaniom użytkowników, do ich budowy należy wykorzystać odpowiednie technologie oraz materiały.
Solidnie zbudowany obiekt musi być wykonany z najwyższej jakości elementów drewnianych. Będzie to rzutować na trwałość budynku, w tym jego odporność na działanie różnych czynników atmosferycznych oraz szkodników. Liczy się zarówno wybór dobrego gatunku drewna, jak i jego specjalistyczna obróbka.
Przed budową do stanu surowego domów z bali trzeba wysuszyć materiał drewniany, najlepiej z wykorzystaniem metody komorowej, w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Dzięki temu można z niego usunąć żywice oraz zlikwidować zarodniki pleśni i grzybów, jak i owady oraz ich larwy. Poza tym dobrze wysuszone jest znacznie lżejsze, co wpływa na obniżenie ciężaru konstrukcji.
Oprócz tego, zanim przygotuje się domy z drewna pod klucz, należy je odpowiednio zaizolować, aby budynek był dobrze wentylowany i umożliwiał efektywnie odprowadzanie wilgoci. W tym celu najczęściej wykorzystuje się naturalną wełnę mineralną lub styropian. Należy także pamiętać o dobrym doborze stolarki okiennej, aby uniknąć pojawiania się mostków termicznych.

Postaw na sprawdzonego wykonawcę domów z bali

W związku z powyższym najlepiej zdecydować się na usługi solidnego wykonawcy. Nasza firma od lat buduje domy z bali, oferując stan surowy lub wykonanie pod klucz. Korzystając z naszej oferty, masz pewność, że do budowy wykorzystamy najlepsze materiały, które odpowiednio zabezpieczymy przed czynnikami atmosferycznymi. Zrealizujemy Twoje zlecenie kompleksowo i w możliwie najkrótszym czasie – skontaktuj się z nami już dziś!